Краен резултат: Доростол- Калиакра 2:2

Сред 10 минути започва втория мач на “Доростол” в турнира “Албена къп 2011”. Съперник е елитния “Калиакра” (Каварна). В първият кръг “Доростол” загуби от “Спортист” (Своге) с 0:1, а “Калиакра” направи 2:2 със “Светкавица”.

Очаквайте скоро стартовите състави на “Доростол” и “Калиакра”! Мачът ще излъчваме благодарение на основния спонсор на турнира- Топспорт

Междувременно до 20-та минута на другия мач от кръга “България” (19 години) води на “Светкавица” с 1:0 с гол на Ивайло Чочев в 16-та минута.

В 14.30 часа започна мачът между Калиакра и Доростол от турнира “Албена Къп”, на който Topsport.bg е медиен партньор. Двата тима играят на стадион “Албена 3”. Topsport.bg ще ви информира постоянно за събитията от срещата.

Ето и съставите:
Калиакра: Цветан Димитров, Райчев, Детелин Димитров, Антон Димитров, Антон Петров, Тевия, Лъчезар Балтанов, Николай Петров, Филипов, Станчев, Русев;

Доростол: Димов (30-Маринов), Дамянов, Николов, Начев, Маринов, Дончев, Мартинов, Димитров, Бижев, Мехмед, Методиев.

Стадион: “Алебна 3”;
Съдия: Антон Генов.

Развитие на мача:

9 минута – Методиев от Доростол нахлу от дясно, но ударът му бе слаб и не затрудни Цветан Димитров.

13 минута – Контраатака на Доростол. Капитанът Дончев се озова сам срещу вратаря, но ударът му беше париран.

22 минута – Гол за Доростол! Триходова комбинация на футболистите от Силистра, завършила с удар с левия крак на Мехмед за 1:0.

23 минута – Опасен шут на Георги Станчев от Калиакра, но спасен от вратаря на Доростол.

28 минута – Остър сблъсък между Майкъл Тевия и Стефан Дончев. Бързата намеса на Антон Генов предотврати сбиване между играчите на отбора.

30 минута – Смяна в състава на Силистра. На мястото на Димов в игра влиза Иван Маринов.

35 минута – Гол на Бижев от Доростол беше отменен заради засада.

37 минута – Груба грешка на влезлия като резерва вратар на Доростол Иван Маринов позволи на Георги Станчев да шутира. Централният защитник Венци Маринов обаче изчисти от голлинията.

42 минута – Гол за Калиакра! Георги Филипов изравнява от дузпа. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение след неумело излизане на вратаря Маринов срещу Десислав Русев.

Край на първото полувреме при резултат 1:1

На полувремето в другия мач от кръга: България (19 години)- Светкавица 1:2

Начало на второто полувреме!

46 минута – Смени и в двата състава. За Калиакра – Райчев влиза на мястото на Димов. За Доростол промените са две. Мехмед отстъпва мястото си на Ченешков, а Беадиров заменя Методиев.

48 минута – 2:1 за Доростол! Бижев бележи от дузпа, след като именно той беше съборен от Цветан Димитров в наказателното поле. Мартин Димов от Калиакра пък беше изгонен заради оспорване на съдийското решение и обида към Антон Генов.

50 минута – Гол за Каликара! Отборът от Каварна изравнява след нова груба грешка на вратаря. Георги Филипов стреля, стражът се намеси неисгурно, а Георги Станчев от близко разстяние изравни.

55 минута – Смяна за Доростол. Неубедителният на вратата Ивайло Маринов отстъпва мястото си на Иван Димитров.

60 минута – Нова смяна за отбора от Силистра. Станев заменя Стефан Дончев.

65 минута – Смяна за Доростол – М.Русев на мястото на Мартинов

70 минута – Равностойна игра с по-остри сблъсъци. На няколко пъти лекарите влизат на терена.

76 минута – Балтанов от Калиакра излиза за сметка на Каталиев.

76 минута – Смяна и за Доростол – Николов излиза, за да влезе Йосифов.

77 минута – Жълт картон за Антон Петров след грубо влизане в краката на Бижев.

81 минута – Невероятен пропуск за Калиакра. Иван Александров излезе сам срещу Димитров, но не успя да го прехвърли.

Край на мача! Доростол- Калиакра 2:2