ФК Силистра с минимална победа

ФК “Силистра” успя да победи днес с минималното 1:0 отбора на “Спортист” (Преславци) в мач от 13-ти кръг на “А” Областна група. Двубоят се игра пред 50-на зрители на стадион “Доростол” в мразовития неделен ден.

Единственият гол в мача падна през първото полувреме, в което домакините надиграха съперника си. През второто полувреме обаче гостите от Преславци на няколко пъти бяха близо до изравняване не резултата, след като организираха опасни контра-атаки. При една от тях удар на нападател на гостите срещна десния страничен стълб на вратата. В последните минути Деян Дечев от ФК “Силистра” пропусна да реши мача и да удвои резултата, след като негов удар мина покрай вратата на гостите. В крайна сметка силистренци взеха трите точки- ФК “Силистра”- “Спортист” (Преславци) 1:0

В друг мач от кръга лидера в класирането “Левски” (Главиница) все повече се приближава към “В” група, след като разгроми “Айдемир” с 6:0.