Победа и загуба за младите “доростолци”

БК "Доростол" - "Шумен" ; Снимка: Мартин Илиев

Неделния следобед предложи много емоции на баскетболните фенове в Силистра. В зала “Дръстър” се игра поредният кръг от Регионално първенство- зона “Добруджа” за момчета до 12 години. БК “Доростол” записа победа и загуба, но показа борбеност и желание за игра.

В първата среща силистренци отстъпиха на силния отбор на “Дунав” (Русе), след като водиха в по-голямата част от мача,но в крайна сметка русенци победиха с 88:81.

Второто предизвикателство за “Доростол” бе тимът на “Шумен”, който малко по-рано победи драматично “Светкавица” с 76:70.  На полувремето гостите водеха в резултата, но подкрепата на публиката и желанието за победа обърнаха резултата- “Шумен”- “Доростол” 58:67.