Юношите на “Доростол” с безлично нулево равенство

Юношите старша възраст на “Доростол” направиха скучно нулево равенство с отбора на “Светкавица”  днес на стадион “Луи Айер”. В студения следобед двата тима не показаха нищо запомнящо се и логично не се победиха.

Все пак домакините, които миналата седмица отстъпиха в Русе на “Дунав с 2:0, започнаха по-нахъсано мача и направиха няколко добри атаки.

Второто полувреме, предложи повече емоции на стотината премръзнали зрители на “Луи Айер”. Първо в 60-та минута гостите от Търговище организираха бърза контра-атака и след удар с глава, топката срещна страничния стълб. До краят на мача “доростолци” натиснаха съперника, но късмета не им достигна за да отбележат ценния гол. В последните минути, след разбъркване в наказателното поле на гостите, нападател на “Доростол” отправи удар, който за съжаление срещна напречната греда. В самият край на мача напрежението ескалира и след нарушение срещу играч на силистренци, двата отбора си спретнаха кратко “меле”, но бързо бяха разтървани.

В следващият кръг “Доростол” гостува на “Калиакра” (Каварна).