ФК Силистра победи Ситово с 2:1

Поредна победа записа отбора на ФК “Силистра” днес. В мач от 13 кръг от първенството на “А” Областната футболна група- Запад ФК “Силистра” победи с 2:1 “Добруджа” (Ситово) в слаб мач. И двата гола за силистренци отбеляза Петър Начев, който е едноличен голмайстор в групата. Именно Начев откри резултата с красив удар в горния ляв ъгъл на вратата на “Добруджа”. Гостите от Ситово все пак съумяха да изравнят резултата, след добре организирана контра-атака. Само 2 минути по-късно обаче Петър Начев отново изведе ФК “Силистра” напред в резултата, след като се оказа на точното място в наказателното поле на гостите и вкара избитата от вратаря топка.

Второто полувреме двата отбора не показаха нищо запомнящо се, като най-интересното положение бе гредата на Деян Дечев. В крайна сметка “Силистра 2009” победи с 2:1 и поне за момент излезе на чело в класирането, преди мача на “Левски” (Главиница) и “Раковски” (Калипетрово).