“Спартак 1918” спечели гостуването в Белица

“Спартак 1918” спечели гостуването си на “Белица” в 21-ия кръг на Североизточна В група. Тимът се наложи с 1:0. След 16-ата победа този сезон варненци остават убедителни лидери на върха в класирането с 49 точки, докато домакините са в долната половина на таблицата с 22. Най-големият проблем за спартаковци се оказа много твърдата игра на тима от силистренското село. Грубите им действия доведоха до червен картон на Павлов в 66-а мин. Малко след това дойде и развръзката в двубоя, когато Андреев донесе победата.
Гостите трудно организираха атаките си, тъй като тимът от Белица накъсваше играта при всяка възможност. Преди почивката Андреев и Димов стреляха точно, но стражът на домакинтие спасяваше, а ветеранът Диян Дончев прати мощно воле на сантиметри над гредата. В последните минути Илчев шутира от около 25 метра, но вратарят изби в корнер. През втората част “Спартак” още повече увеличи оборотите и домакините нямаше как да отговорят, освен с нарушения. В 58-а мин. Пламен Иванов бе съборен в наказателното поле. Въпреки, че фалът бе пред очите на съдията, той не посмя да посочи точката за изпълнение на наказателен удар. В 66-а мин реферът обаче нямаше как да подмине нарушението на Павлов, след което футболистът обиди съдията и напълно логично бе изгонен. Така се стигна до 69-ата мин. Георги Костадинов проби на скорост отляво и центрира в наказателното поле. Там в разбъркването най-съобразителен бе Денислав Андреев. Нападателят на “Спартак” отбеляза поредния си гол този сезон. В последната минута от редовното време бе изгонен и Пламен Иванов от гостите.
Над 150 души публика наблюдаваха мача в Белица. Поне 80 зрители пропътуваха около 200 км от Варна да подкрепят “Спартак”. В следващия кръг “Спартак 1918” приема “Скрита сила” (Мъдрево) на 3-и април.

“Спартак”: Славов, Луго, Дончев, Андонов, Ст.Иванов, Илчев (46-Ганчев), Петров (76-Димитров), Георгиев (Пл.Иванов), Костадинов, Димов, Андреев

“Белица”: Василев, Жечев, Спасов, Радуканов, Николов, Т.Георгиев, Желязков, Павлов, Г.Георгиев, Попов, Абрашев